LOGO-W~1

Dzień Profilaktyki Raka Piersi w Karuzeli

Miesiąc październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.

W Galerii Karuzela w czwartek, 26 października br.,  w godzinach od 10:00 do 14:00 przeprowadzona zostanie akcja profilaktyczna przez wodzisławskie Stowarzyszanie Amazonek.

Działanie to ma na celu solidarność z osobami, które dotknął problem raka piersi jak i zachęcenie do badań profilaktycznych, w tym samobadanie piersi.

Rak piersi jest jedną z najczęstszych chorób u kobiet.  „Nowotwory piersi są największym problemem onkologicznym w krajach rozwiniętych, są również narastającym problemem w krajach rozwijających się.  W krajach rozwiniętych występuje połowa zachorowań, natomiast większość zgonów notuje się w krajach słabiej rozwiniętych (60%).”  (źródło: http://onkologia.org.pl/nowotwory-piersi-kobiet/).

By zmniejszyć zachorowalność warto się badać. „W XXI wieku najsilniejszą bronią kobiet w walce z rakiem piersi jest wiedza. Wiedza na temat raka piersi jest niezbędna poczynając od szansy wczesnego wykrycia, a kończąc na świadomym udziale w procesie leczenia.” (źródło ABC Raka Piersi Wielkopolskie Centrum Onkologii 2010).