LOGO-W~1

Pierwsze urodziny Karuzeli!

Źródło: Nowiny.pl

Na wszystkie dzieci odwiedzające tego dnia galerię czekał kącik plastyczny prowadzony przez Karolinki i górnika. Dla nieco starszych przygotowano stoisko z robotami, gdzie można było zobaczyć mobota, robota humanoid, manipulator oraz pomajsterkować przy prostych układach elektryczno-elektronicznych, jak również pograć w gry Kinect. – To super pomysł, że pomyślano nie tylko o najmłodszych, ale też o mamach, które z nimi przychodzą – mówiła  jedna z pań odwiedzająca stoisko manicure.  Każdy chętny mógł skorzystać z masażu dłoni, zaplatania warkoczyków oraz w kąciku florystycznym pod okiem fachowców wykonać własny, świąteczny stroik. – Bardzo się cieszę, że udało się nam nawiązać współpracę z Karuzelą. Dzięki temu w przyjemny i atrakcyjny sposób możemy zaprezentować część kierunków kształcenia, które są dostępne w naszej ofercie edukacyjnej – mówiła Bożena Rączka, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, które włączyło się w przygotowanie atrakcji w galerii.

– W tym miejscu chciałabym również podziękować moim nauczycielom i słuchaczom naszego centrum, którzy  zaangażowali się w przygotowanie i obsługę naszych stoisk – dodała dyrektor. Stoiska tematyczne, to nie wszystkie atrakcje jakie czekały na klientów tego dnia. Wczesnym popołudniem w Karuzeli rozległy się dźwięki egzotycznych instrumentów, co sygnalizowało rozpoczęcie warsztatów bębniarskich. Odwiedzający Karuzelę mogli zobaczyć oraz zagrać na kubańskich congach, afrykanskich djembach, arabskich darabukach, dmuchnąć w australijskie didgiriedoo i drumlę oraz wiele innych. Następnie swoimi umiejętnościami klientów galerii oczarował początkujący magik Mateusz Muras.

W przerwie pomiędzy pokazami karcianych sztuczek chętne dzieci wzięły udział w konkursie, w którym do wygrania były nagrody przygotowane przez Ewę Okrent kierowniczkę salonu Empik w Wodzisławiu Śląskim.   – Pomimo tego, iż świętujemy dzisiaj pierwsze urodziny nie zapomnieliśmy, że 6 grudnia to mikołajki i zaprosiliśmy na nasz roczek św. Mikołaja – mówiła z uśmiechem Joanna Marczak zarządzająca Karuzelą. Kilka minut po godzinie 15:00 w drzwiach galerii pojawił się długo wyczekiwany gość z workiem pełnym słodkości, którymi obdarowywał milusińskich. Punktem kulminacyjnym popołudnia był tort urodzinowy. Po odśpiewaniu Sto lat każdy mógł spróbować pysznego tortu o smaku rafalello przygotowanego przez Piekarnię Kozielski Wodzisław. – Myślę, że ten rok pokazał, jak taki obiekt jak nasz był potrzebny w tej lokalizacji. Oprócz tego, że ułatwiliśmy mieszkańcom dostęp do znanych i lubianych marek, to staraliśmy się również organizować eventy z okazji ważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Oczywiście mogę zapewnić, że kolejny rok będzie również obfitował z atrakcje dla naszych klientów, dlatego zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej www.karuzelawodzislaw.pl oraz profilu na facebooku https://pl-pl.facebook.com/karuzelawodzislaw  – dodała Marczak.