LOGO-W~1

WOŚP z Karuzelą

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławskiej Galerii
„Karuzela”!
Od samego rana po pasażu można było spotkać wolontariuszy zbierających datki na rzecz fundacji, która w tym roku zbierała pieniądze „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Fundacja WOŚP już 25 lat kupuje specjalistyczny sprzęt dla polskich szpitali i również Powiatowy Zespół Szpitalny w Wodzisławiu otrzymał w ciągu ostatnich trzech lat sprzęt o wartości blisko 100 tysięcy złotych!
Pierwszą zorganizowaną atrakcją w Wodzisławskiej Galerii był sztab polowy przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną GRH „Powstaniec Śląski”. Można było spotkać rekonstruktorów w strojach wojskowych z różnych okresów XX wieku, którzy chętnie opowiadali o zaopatrzeniu wojskowym i zapraszali do wsparcia kwesty oraz do odwiedzenia pobliskiego w parku miejskim schronu, w którym przygotowano wystawę z eksponatami z okresu działań wojennych w naszym regionie. Prócz czerwonego serduszka od żołnierzy można było otrzymać ręcznie wypisane zaświadczenie o wsparciu WOŚP.
O godzinie 13:30 punktualnie ruszyło Wybaśnione Spotkanie, czyli wyjątkowa okazja do spotkania z postaciami z bajek. Najwięcej postaci pochodziło z Alicji z Krainy Czarów: Alicja, Królik, Strach na wróble i Królowa Kier, ale były też inne postacie takie jak Kot w Butach, Myszka Minni, Elza i Anna z Krainy Lodu i wiele innych 🙂 Dzieci, które ustawiały się w kolejce po balonowego zwierzaka do Kota w butach, tańczyły i śpiewały piosenki razem z Elzą i Anną, ustawiały się do zdjęć ze wszystkimi „Wybaśnionymi” postaciami.
Częścią wydarzeń w ramach WOŚP w Karuzeli były też scenki Teatru Classic Ballanga, wraz z szczudlarzami. Dzieci chętnie też wpisywały się do WOŚPowego Albumu, który będzie wyjątkową pamiątką z tego wydarzenia.
Dziękujemy w imieniu Galerii Karuzela za włączenie się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W Wodzisławiu podczas 25 Finału zebrano ponad 123 tys. Zł.